Skip links

Tolerancijos diena Centro skyriuose

Tolerancijos diena Centro skyriuose

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Šiais metais siūlomas minėjimo simbolis – Tolerancijos Raktas, atrakinantis protus ir širdis kantrybei, pakantumui, supratimui tarpusavyje.

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.
Lapkričio 15 d. Tolerancijos dienos minėjimo metu Centro bendruomenė dekoravo pačių pagamintą simbolinį raktą, grožėjosi floristų sukurta kompozicija – raktu, pasidalino mintimis apie toleranciją.

Kiekvienas mūsų privalo visuomet su savimi turėti Tolerancijos Raktą, ir svarbiausia, prasmingai jį naudoti  – IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ!

Centro informacija

Kudirkos Naumiesčio skyriuje Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas įvyko lapkričio 16 d.
Mokiniai grupės valandėlėse  diskutavo, kaip savyje surasti raktą, kad geriau suprastume kitaip mąstančius, kitaip kalbančius, kitaip atrodančius, kita  kalba dainuojančius ar kitu instrumentu grojančius. Mokiniai su užsidegimu gamino simbolinius raktus.
Šią dieną mokiniai ypatingai stengėsi būti mandagūs, neabejingi vieni kitiems. Tai buvo galimybė pamąstyti apie pagarbą ir atjautą, gebėjimą išklausyti, suprasti ir atleisti, toleruoti kito asmens nuomonę.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus informacija

Return to top of page