Skip links

Tradicinis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos mokinys ir darbuotojas“

Tradicinis konkursas „Raštingiausias profesinės įstaigos  mokinys ir darbuotojas“

Jau tapo tradicija Centre organizuoti regioninį  konkursą „Raštingiausias profesinės įstaigos  mokinys ir darbuotojas“. Kiekvienais metais nominuojamas raštingiausias mokinys ir darbuotojas. Pirmasis konkurso etapas vyksta profesinėse įstaigose, atrenkami raštingiausi mokiniai ir darbuotojai, kurie vėliau atstovauja savo mokyklą antrajame etape.

 Kovo 6 dieną be Centro Gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio, Vilkaviškio skyriaus konkurse dalyvavo  mokiniai ir darbuotojai iš viso regiono:  Alytaus profesinio rengimo centro, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos. Diktantą rašė 21 konkurso dalyvis. Kadangi 2019 metai visoje Lietuvoje yra paskelbti Juozo Tumo – Vaižganto metais, konkurso dalyviams buvo diktuojamas tekstas apie išskirtinę šio žmogaus  asmenybę bei nuopelnus lietuvių tautai.

 Paskelbus  konkurso rezultatus, šiais metais raštingiausia mokine tapo Viktorija Kučinskaitė Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokinė, raštingiausia regiono profesinių mokymo įstaigų darbuotoja- Marijampolės profesinio centro sekretorė Romualda Škarnaitė. Visi dalyviai apdovanoti Centro padėkos raštais, o raštingiausiems įteiktos knygos- albumai apie Lietuvą ir dovanos su Centro atributika.

Galime pasidžiaugti, kad visi konkurse dalyvavusieji yra laimėtojai, nes rašydami diktantą jie turėjo galimybę ne tik pasitikrinti  raštingumą, bet ir prisiminti tautos šviesuolio Juozo Tumo – Vaižganto darbus. Apibendrinant konkurso rezultatus, nuskambėjo mintis, kad puoselėdami  gimtąją kalbą ir žinodami  lietuvių kultūros istoriją, neturėsime rūpintis jokiais  papildomais mokslais apie pilietiškumą, patriotizmą, etiką, moralę.

Lietuvių kalbos mokytoja  metodininkė Jurgita Schroeder

 

Return to top of page