Skip links

Tuberkuliozės dienos minėjimas

Tuberkuliozės dienos minėjimas

Artėjant pasaulinei tuberkuliozės dienai – kovo 24-ąjai, Vilkaviškio skyriaus bendruomenė prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro skelbiamos iniciatyvos „ABC apie TB“. Tai nauja ULAC iniciatyva, kuria siekiama didinti moksleivių raštingumą tuberkuliozės prevencijos klausimais.

Viena iš iniciatyvos idėjų – mokyklos erdvių puošimas tuberkuliozės simboliu ramune. Vg18V grupės merginos ir grupės vadovė Asta Kalasauskienė gamino ramunę, kuri papuošė mokyklos fojė, I gimnazinės klasės mokinės ir vadovė Lina Urbšienė gamino mažas ramunes, kurios papuošė kitas mokyklos erdves. Taip pat buvo išleistas stendas apie tuberkuliozę, visi norintys gali pasiimti lankstinukus apie TB.

Mokiniams ir visiems skyriaus bendruomenės nariams buvo sudaryta galimybė peržiūrėti ULAC paruoštas paskaitas, kurios supažindino su tuberkuliozės grėsmėmis, simptomais ir pasekmėmis. Tuberkuliozė – labai sena liga, anksčiau vadinta džiova. Deja, ši liga nepalieka mūsų ir XXI a. Tai pasaulinė problema, nes vienas atvira tuberkuliozės forma sergantis ir nesigydantis žmogus gali užkrėsti iki 35 sveikų žmonių. Tuberkulioze serga ir vaikai, ir suaugusieji. Lietuvoje kasmet šia liga suserga apie 100-200 vaikų. Pastebėjimais apie šios ligos sukeliamomis problemomis pasidalino visuomenės sveikatos specialistė Žydrūnė Čekanavičienė.

Greta Ramoškevičiūtė, Vg18V mokinė

 

Return to top of page