Skip links

Vasario 16-osios minėjimas

Vasario 16-osios minėjimas

Kaip daugelis XX a. moderniųjų valstybių, iškilusių ant Pirmojo pasaulinio karo griuvėsių, Lietuvos Respublika gimė keistomis aplinkybėmis. Skirtingų pasaulėžiūrų nepriklausomybės kūrėjai, dingęs (bet ačiū prof. L.Mažyliui surastas) „gimimo liudijimo“ dokumentas, Signatarų namai, kur 1918 metų vasario 16-osios dieną buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, pasirinkti dėl šiltesnio kambario, o 20 vyrų, Lietuvos Tarybos narių, objektyviai įvertinę aplinkybes, nusprendė į šį darbą neįtraukti moterų. Tačiau valstybė užgimė, buvo apginta, išauginta ir išpuoselėta Lietuvos žmonių taip, kad net gūdusis sovietmetis negalėjo užgesinti valstybingumo idėjos. Tai žinios iš tradicinės bendruomenei skirtos pamokos, kurią vedė Gimnazijos skyriaus istorijos mokytoja metodininkė Edita Sėdaitienė. Taip pat jau dešimtą kartą vyko ir Vasario 16-osios testo konkursas, kuriame šiemet dalyvavo ne tik istorijos besimokantys III gimnazijos klasės mokiniai, bet ir iššūkį priėmę mokytojai. Geriausiai sekėsi: fizikos mokytojai Virginijai Sveikatienei, apdailininko specialybės APg18-1 gr. mokiniams Armandui Antanavičiui, Irmantui Barauskui, automechaniko specialybės AMg18-1 gr. mokiniams Gyčiui Drūčiui, Martynui Tekoriui bei Edvinui Černauskui. Sveikiname nugalėtojus ir kviečiame Vasario 16-ąją švęsti taip, kaip ir priklauso minėti gimtadienį: smagiai, ryškiai ir su džiaugsmu!

Gimnazijos skyriaus informacija

Kudirkos Naumiesčio skyriuje vasario 14 dieną vyko Lietuvos Valstybės  atkūrimo dienos  minėjimas. Skyriaus vedėja Marija Jurgilienė visus pasveikino su mūsų šaliai svarbia diena. Pranešimą, skirtą šiai dienai paminėti, parengė istorijos vyresnysis mokytojas Gediminas Ruočkus.  Renginio metu  eilės skirtas Lietuvai skaitė skyriaus mokinės Viktorija Rudokienė ir Judita Sukackaitė. Šventinę nuotaiką sukurti padėjo Kudirkos Naumiesčio skyriuje  susibūrusi šokių grupė, vadovaujama  mokytojos Evelinos Karpavičienės.

Tokie renginiai skyriuje padeda ugdyti pilietiškumą, pagarbą savo valstybei ir tautai, ugdo patriotizmo jausmą.

Kudirkos Naumiesčio skyriaus informacija

Vasario 16-oji Vilkaviškio skyriuje buvo paminėta netradiciškai. Šio skyriaus mokiniai ir bendruomenė įsimintiną dieną minėjo kartu su Lietuvos kariuomenės nariais. Renginio metu buvo žaidžiamas krepšinis, buvo suorganizuotos smiginio varžybos, baudų metimas ir kitos nuotaikingos estafetės. Taip pat akcentavome vertybes: patriotizmą, ištikimybę, pasiaukojimą, sąžiningumą, drąsą, pagarbą, garbę, principingumą. Mes be galo džiaugiamės iš ties įdomiu ir prasmingu renginiu, savo mokinių rezultatais bei jų atkaklumu.

Vilkaviškio skyriaus informacija

 

 

Return to top of page