Skip links

Vilkaviškio skyriuje pakvipo sausainiais, kuriuos puošė mažieji svečiai

Vilkaviškio skyriuje pakvipo sausainiais, kuriuos puošė mažieji svečiai

Spalio 11 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrių aplankė Vilkaviškio pradinės mokyklos 4c klasės mokiniai su mokytoja Lina Petrikiene. Atvyko 17 mokinių, kurie turėjo daug klausimų apie konditerio, virėjo  profesijas, apie sausainių receptūras, apie prieskonius ir priedus, kurie  padaro sausainius išskirtiniais.

Ketvirtokai  pamokėlės metu buvo supažindinti su žaliavomis, kurios reikalingos kepant sausainius.  Profesijos vyresnioji mokytoja Lina Urbšienė paaiškino, kad sausainiai bus sveikesni jeigu dalį kvietinių miltų pakeisime  viso grūdo ruginiais, migdoliniais  miltais.   Vg18V grupės mokinės  buvo sugalvoją užduotis, ar  jau ketvirtokai  pažįsta prieskonius.

Būsimieji konditeriai pažvelgę ir pakvėpinę prieskonius,  ne visų   pavadinimus žinojo.  Tačiau  jaunosios mokytojos padėjo mokiniams  ir paaiškino, kur dažniausiai  šie prieskoniai naudojami.

Būsimieji konditeriai buvo  paskatinti išbandyti jėgas, puošiant meduolinius sausainukus. Su spalvotu glajumi puošė arkliukus, ežiukus, meškiukus, katinėlius ir t.t.  Savo kūryba jie buvo nepralenkiami. Kiekvienas sausainis buvo vienas už kitą gražesni, spalvingesnis, išraiškingesnis. Pamokėlės pabaigoje pažvelgę į jau pabaigtus puošti sausainius visi kartu  nusprendėme „Ketvirtokai – ateities konditeriai“.

Po renginio geromis emocijomis tryško ne tik pradinės mokyklos mokiniai, bet ir profesijos vyresnioji mokytoja Lina Urbšienė. Bendravimas su mažaisiais pranoko visus lūkesčius. „Vaikai yra geranoriški, atviri, imlūs ir protingi“  kalbėjo  Vg18V mokinės.

Return to top of page