Skip links

Vilkaviškio skyrius aktyviai mini judumo savaitę

Vilkaviškio skyrius aktyviai mini judumo savaitę

Europos judumo savaitė – rugsėjo 16-22 d. – yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šiais metais savaitė pavadinta „Pasirink ir judėk“ ir ja siekiama diegti ir populiarinti įvarias transporto priemones bei paskatinti žmones išbandyti alternatyvias mobilumo priemones, atsisakant automobilių.
Įvairaus transporto pasirinkimas gali būti naudingas sveikatai ir ženkliai sutaupyti lėšų, ypač renkantis ėjimą pėsčiomis arba važiavimą dviračiu trumpoms kelionėms. Pažvelkime į judumą kitaip ir rinkimės vaikščiojimą pėsčiomis ar šiaurietiškai, važiuokime dviračiai ar riedučiais, ieškokime kitų sveikatai ir aplinkai palankių judėjimo formų.
Trečius metus Vilkaviškio skyriuje vykdomo projekto „Ar žalingi įpročiai tavo draugai“ koordinatorė Dalė Kygienė mokinius pakvietė prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir išbandyti vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. Rugsėjo 19 dieną visuomenės sveikatos specialistės Žydrūnė Čekanavičienė ir Danguolė Balčiūnienė II gimnazijos klasės bei I kurso mokiniams pravedė užsiėmimus, supažindino su viena svarbiausių tinkamo vaikščiojimo ir treniruočių technika – ALFA technika, išdalino specialius Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro paruoštus lankstinukus „Šiaurietiškas ėjimas“.
Įdomiai ir kūrybingai pravestas užsiėmimas mokinius maloniai nustebino – įvairius pratimus galima atlikti linksmai ir žaismingai, sportavimą paversti bendravimu su draugais, judėjimas suteikia lengvumo ir optimizmo jausmą. Tinkamai apsirengus, šiaurietišką ėjimą galima praktikuoti bet kokiu oru, bet kokiu metų laiku. Šiaurietiškas ėjimas – tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas gryname ore, vienumoje ar su draugų kompanija, padedantis atsikratyti emocinės ir protinio darbo įtampos, ugdantis taisyklingą laikyseną, gerinantis kraujotakos ir kvėpavimo sistemų darbą.

Vilkaviškio skyriaus informacija

Return to top of page