Skip links

Vilkaviškio skyrius minėjo Tarptautinę virėjo dieną

Vilkaviškio skyrius minėjo Tarptautinę virėjo dieną

Spalio 20-oji – Tarptautinė virėjo diena. Šią dieną paminėti Vilkaviškio skyriaus  profesijos vyr. mokytojos  Lina Urbšienė ir Ona Vieraitienė pasikvietė  mokinius iš Vilkaviškio pradinės mokyklos –  24 ketvirtokus su savo mokytoja Vilija Stankevičiene. Edukacinės pamokėlės tema „Menas lėkštėje“. Mokiniai buvo supažindinti su įvairiomis daržovėmis, jų pjaustymo būdais ir išdėstymu lėkštėje. Mokytojos rodė, kaip  išdėlioti vaisius  ar daržoves lėkštėje, kad patiekalas atrodytų dar skanesnis.  Užsiėmimo metu mokytojos kartu   paaiškino  ir sveikos mitybos principus.

Ši iniciatyva siekiama visavertės mitybos įgūdžius ugdyti nuo mažų dienų. Vaikystėje padėti mitybos pagrindai turės įtakos visą gyvenimą, o pakeisti juos bus kur kas sunkiau. Todėl kalbėti apie tai reikia dabar.

Pamokėlės metu pradinukai savo rankomis mokėsi pjaustyti daržoves, rodė didžiulį susidomėjimą, kaip gražiau išdėstyti jas lėkštėje. Mokiniai buvo labai patenkinti,  kad daug sužinojo apie daržoves, jų pjaustymo būdus ir patiekimą lėkštėje.

O grįžo jie  į savo  mokyklą su  pagamintais ežiukais iš kriaušės ir vynuogių. Pamokėlė parodė, kad ruošdami maistą vaikai patiria itin daug teigiamų emocijų ir pasididžiavimo savo darbu  jausmą.

Return to top of page