Skip links

Žemės ir Vandens diena Vilkaviškio skyriuje

Žemės ir Vandens diena Vilkaviškio skyriuje

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šią dieną susilygina dienos ir nakties ilgumas, prasideda astronominis pavasaris, o kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, kad būtina telkti pastangas gyvybiškai svarbiems vandens ištekliams išsaugoti.
Minint Pasaulinę Žemės ir Vandens dieną Vilkaviškio skyriuje chemijos vyr. mokytoja Dalė Kygienė ir biologijos vyr. mokytoja Vaida Kemežaitė mokinius pakvietė dalyvauti viktorinoje, kurios tikslas – padėti mokiniams suvokti žmogaus ir gamtos vienybę, žmogaus atsakomybę už žemės ir vandens tausojimą ir išsaugojimą ateinančioms kartoms. Varžėsi keturios mokinių komandos. Jos turėjo atsakyti į klausimus, paveikslėliuose atpažinti gyvūnus, augalus, grybus ir kt. Vėliau degustavo vandenį ir nurodė, kuo jis pagardintas. Kol komisija skaičiavo taškus, komandos, įsijungdamos į Sveikatą stiprinančių mokyklų bangą, skatinančią rūpintis gamta ir vandeniu, pasižadėjo ir parašu deklaracijoje patvirtino, kad prisidės prie Vandens ir Žemės išsaugojimo, atsakingai naudos gamtos išteklius.
Viso renginio metu savo komandas aktyviai palaikė sirgaliai, kurie atlikdami specialias užduotis, galėjo uždirbti papildomus taškus. Patys aktyviausi sirgaliai, dalyvavusios komandos ir viktorinos nugalėtoja ŠR17V grupės komanda buvo apdovanoti dovanomis – lankstinukais, knygomis, vaisiais, vandens pakuotėmis.
I V klasės ir APg17V grupių mokiniai, paskatinti mokytojos D. Kygienės, aktyviai įsijungė į gamtosauginio projekto „Čiulbėkit paukšteliai mylimoj šalelėj“ iniciatyvą ir gamino inkilus grįžtantiems paukščiams, kuriuos iškėlė skyriaus teritorijoje augančiuose medžiuose.
Ir tu gali prisidėti, ne tik tapdamas sąmoningesnis vartodamas maistą ir vandenį, bet ir išreikšdamas dėkingumą vandeniui ir Žemei, apvalydamas vandens telkinių pakrantes, tausodamas vandenį!

Vilkaviškio skyriaus informacija

Return to top of page