Skip links

Žilvinas Daugirdas

Žilvinas Daugirdas

Būdamas 10 klasės mokiniu, pradėjau domėtis statybos darbais ir suvokiau, kad, pabaigęs mokslus, noriu tapti statybos inžinieriumi. O norėdamas tapti geru specialistu supratau, kad turiu kuo daugiau domėtis ir įgyti kuo daugiau specialybės žinių. Iš vyresnių draugų sužinojau, kad Marijampolės profesinio rengimo centro  Vilkaviškio skyrius turi apdailininkų (statybininkų) mokymo programą, į kurią galima stoti pabaigus 10 klasę, todėl net nesuabejojęs parašiau prašymą dėl priėmimo.

Pabaigęs mokymąsi Marijampolės PRC Vilkaviškio skyriuje, įgijau apdailininko (statybininko) specialybę, bet tai buvo tik pirmieji laipteliai. Iškart po to įstojau į Kauno technologijos universitetą, įgijau statybos inžinerijos bakalauro, o po to ir magistro kvalifikacinį laipsnį.

Baigęs studijas kurį laiką dirbau statybos darbų vadovu, vėliau įkūriau sėkmingai veikiančią įmonę ir šiuo metu esu jos vadovas.

Marijampolės PRC įgytos žinios labai padėjo universitete, kadangi universitete mokoma apie tolimesnius sudėtingus statybos procesus, o kolegoms, neturintiems profesinių įgūdžių ir statybos profesijos žinių pagrindų, buvo sunku suprasti ir įsivaizduoti dėstytojų pasakojimus apie tokius elementarius dalykus kaip: betono sudėtis, savybės, priedai, stiprumo klasės, brendimo laikotarpis, statinio apibrėžimas ir pan. Man, priešingai nei kolegoms, pasisekė, kadangi jau buvau sukaupęs nemažą žinių bagažą Marijampolės PRC Vilkaviškio skyriuje. Taip pat profesinio rengimo žinios labai praverčia dirbant vadovaujamąjį darbą, nes kaip galėčiau būti geru statybos inžinieriumi, aiškinti statybininkams apie darbų atlikimo kokybę, jeigu pats nemokėčiau „rankose laikyti plaktuko“?

Besimokant Marijampolės PRC Vilkaviškio skyriuje labiausiai patiko specialybės dalykų pamokos,  nes jose buvo paprastai bei aiškiai pateikiama mokomoji medžiaga, buvo įdomu ir lengva įsisavinti žinias. Mokytojai suteikė puikius pagrindus ir suvokimą apie statybos technologijų procesus, pagrindines taisykles ir principus.

Esu dėkingas visiems mokytojams, kad turėjo daug kantrybės, suteikė naudingų žinių, kurias sėkmingai pritaikiau tiek universitete, tiek statybų aikštelėje, tiek kasdieninėje rutinoje.

Marijampolės PRC Vilkaviškio skyrių verta rinktis tiems, kurie nori įgyti žinių ir tapti savo srities kvalifikuotu specialistu, ar pastatyti pamatus siekiant aukštesnių karjeros galimybių.

Return to top of page