Skip links

Žinau – gyvenu sveikiau

Žinau – gyvenu sveikiau

Pasaulinė sveikatos diena švenčiama kasmet balandžio 7 dieną ir yra skirta Pasaulio sveikatos organizacijos įkūrimui (1948 m.) paminėti.

Dalyvaujame  sveikatą stiprinančių mokyklų veikloje, todėl nedvejodami nusprendėme paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Ryškus užrašas skelbė, kad mes prisijungiame prie šios akcijos.

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Pasaulinės  sveikatos dieną bei siekdamas, kad gyventojai labiau rūpintųsi savo sveikatakvietė skyriaus bendruomenę nemokamai  pasimatuoti  kraujospūdį bei nusistatyti plaučių amžių su „Vitalograph“ prietaisu. Pastarasis aparatas sukėlė daugiausiai emocijų, nes kai kurių plaučių amžius siekė net 80 metų. Bendruomenės nariai taip pat galėjo pasitikrinti rankų jėgą dinamometru, skirtu matuoti plaštakos raumenų jėgą. Plaštakos jėga yra susijusi su daugeliu kasdieninio gyvenimo darbų ir yra labai svarbi, kad galėtume tinkamai atlikti elementarius kasdieninius veiksmus.

Kūno masės analizatoriaus pagalba visi galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą, poodinių riebalų ir skeletinių raumenų masės dalis ir kitus rodiklius. Visuomenės sveikatos specialistės atliko kūno masės analizes ir išanalizavo rezultatus bei pateikė juos dalyviams su išsamiu paaiškinimu ir rekomendacijomis.

Viena svarbiausių renginio dalių – gaivinimo pagrindai. Labai svarbu žmogaus gaivinimo procedūrą pradėti kuo skubiau ir atlikti ją tiksliai. Visuomenės sveikatos specialistė Žydrūnė Čekanavičienė bei  darbuotojų saugos ir sveikatos vyresnioji mokytoja Dalė Kygienė pademonstravo dirbtinio kvėpavimo atlikimo techniką. Įgytas žinias praktiškai bandė atkartoti skyriaus darbuotojai. Specialistė priminė, kad esant galimybei, kiek įmanoma greičiau reikėtų panaudoti  automatinį  išorinį defibriliatorių.

Artėja vasara – poilsio gamtoje metas. Todėl labai svarbu žinoti, kaip elgtis jei žmogus užspringo. Specialistė priminė, kad, jei šalia esantis žmogus užspringo, labai svarbu veikti greitai, nes jis gali uždusti vos per dvi minutes.  Renginyje buvo pademonstruotas tarptautinis užspringimo ženklas bei pirmos pagalbos veiksmai.

Visi mokyklos bendruomenės nariai sužinojo įdomių dalykų apie savo kūnų sveikatą, džiaugėsi gautais rezultatais ir linkėjo vieni kitiems geros nuotaikos! Susidomėjusiųjų gausa vykusiu renginiu ir teigiami atsiliepimai nepalieka abejonių, jog renginys vyks ir kitąmet, siūlydamas sveikatingumo veiklų įvairovę, aktualias konsultacijas, mitus griaunančias paskaitas bei galimybę save atrasti vis iš naujo.

Visuomenės sveikatos  specialistė Žydrūnė Čekanavičienė

Return to top of page